Kaip ir kokias padangas pasirinkti?

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis naują „apavą“ savo transporto priemonei? Informacijos apie tai kiekvienas, norintis įsigyti naujas padangas, ieško internete. Pripažinkime, nepasidomėję arba pasidomėję per mažai, galime įsigyti toli gražu ne pačios geriausios kokybės gaminius. O kas gi dėl to bus kaltas? Tik mes patys. Kokios vasarinės ar žieminės padangos – naujos ar dėvėtos – yra geriau? Tai taip pat labai individualu, nes dėvėta padanga nelygu dėvėtai ir labai svarbu, iš ko jas perkate. Svarbiausia nesirinkti senesnių nei 5 ar net 10 metų padangų, kadangi jos nebeatitiks šiuolaikinių kriterijų ir kels grėsmę Jūsų saugumui. Padangos, kurios Vakaruose tiesiog išmetamos, neturėtų atsidurti ant mūsų automobilių ratlankių.

Ką vartotojai turėtų žinoti apie padangų žymėjimą?

žieminės-padangosVisai neseniai, 2013-ųjų pavasarį įvesta nauja tvarka, reglamentuojanti specialų padangų žymėjimą: visos nuo 2012 m. liepos mėn. pagamintos padangos privalomai turi būti žymimos specialias lipdukais. Padangų kokybę žymi ne skaičiai, bet raidės. Atitinkamai A raidė žymi aukščiausią kokybę, o kuo toliau nuo abėcėlės „viršaus“ yra raidė, tuo, galima sakyti, padangų kokybė yra prastesnė. Nors vertinimo kriterijų, galinčių nusakyti padangų kokybę, yra bent keliolika, tokie lipdukai žymi tik tris. Pirma, ant lipduko pateikiama informacija, nurodanti padangų ekonomiškumą. Antra, nurodomos padangų, kai jos kontaktuoja su šlapia kelio danga, savybės.  Trečia, nurodomas triukšmo lygis, t. y. ar padanga „apautas“ automobilis rieda tyliai, ar garsiau. Dėl tam tikrų gumos savybių ir priemaišų gaminant padangas skiriasi ir jų triukšmo lygis: kartais triukšmas gali girdėtis netgi salone.

Iki šiol apie pagrindines savybes, kuriomis pasižymi tiek vasaros sezonui skirtos, tiek ir žieminės padangos, papasakodavo konsultantai. Kai kurie vairuotojai, užsidėję ant automobilio naujas padangas, pajusdavo, kad yra ne visai taip, nei teigė gudrusis pardavimo konsultantas. Taigi kur čia šuo pakastas? Ogi šiandien pats žmogus galės objektyviau nuspręsti, kokių jam padangų ir su kokiomis savybėmis reikia. Aišku, neapsaugoti nuo netinkamų pirkinių vis dar lieka tie, kurie padangas perka paskutinę minutę, per didžiausią piką. Tokiu metu padangos paprastai būna ir brangiausios, ir jų pasirinkimas kiek menkesnis, kadangi daugelis prekių – tiek geresnės, tiek ir prastesnės kokybės – išperkama. Geriausias metas pirkti padangas – vasarą arba ankstyvą rudenį. Tuomet jos ramiai galės laukti savo laiko, nebereikės rūpintis ir strimgalviais lakstyti po auto dalių centrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *