Kodėl Cedral dailylentes ar bet kurios kitos vadinamos dailylentėmis? Žodis sudarytas iš kitų dviejų – dailu ir lenta. Tačiau tam, kad galutinis rezultatas iš tiesų džiugintų akį ir būtų tikrai dailu, reikia mokėti dirbti su dailylentėmis, tinkamai jas pasirinkti ir paruošti. Štai keletas idėjų, kaip padaryti, kad interjere ar eksterjere dailylentės iš tiesų kurtų dailumą, o ne atvirkščią efektą.
Lauko dailylentės
Dažniausiai žmonės, kai neišgali pasistatyti rąstinio medinio, o tokio visgi nori, bando pasistatyti kuo ekonomiškesnį, tada bando pasistatyti kuo ekonomiškesnį, pavyzdžiui blokelių. Tada jie dailylentes lauke deda rąstinio medžio imitacija. Tokiu būdu sukuriamas medinio, jaukaus namo įvaizdis. Tokio tipo dailylentės dažniausiai būna 6 metrų ilgio, kadangi jas sudurstant per ilgį gaunasi tam tikra siūlė, kuri nelabai gražiai atrodo, tai paprastai tiekėjas stengiasi gaminti kuo ilgesnes dailylentes. Labai patogu tokiomis apkalti aplink langus, nes būna tam tikrų medinių kampų, kurie uždengia ir paslepia medines siūles. Medinės dailylentės labai dažnai naudojamos postoginiams pakalimams, kadangi tai populiari ir gal net populiariausia maskuojanti medžiaga, su ja patogu apkalti. Rąsto imitacijos yra maždaug per sprindį aukščio, o jų storis nėra toks ir didelis, jos netgi yra išgaubtos, taigi, kad būtų kuo lengviau.
Dailylenčių spalvos
Dažniausiai Cedral dailylentės arba kitos būna lakuotos, natūralios medžio spalvos. Pradžioje jos būna baltos, gali gelsvėti. Taip pat yra pilkos, tamsesnės, įvairų norimų spalvų. Laikui bėgant medžio spalva gali keistis, tačiau daug kas labai priklauso nuo dažų, dažų kokybės, gamintojo, kaip dažai apsaugoti nuo UV spindulių, drėgmės, kaip jie įsigeria į medį ir pan. Tačiau natūraliai medis linkęs tamsėti.
Kaip gaminamos dailylentės
Tam, kad dailylentės būtų tikrai dailios, pirma jas reikia tinkamai pagamintos. Pirmiausia miške yra pjaunamas medis, geriausia yra pjauti medį žiemą, nes kuo daugiau jame sukaupta sakų, tuo jis stipresnis. Todėl geriausia mediena yra pjauta žiemą, dėl to ir per filmukus galime matyti kaip visi eina kirsti medžio žiemą. Pradžioje su juostiniu gateriuišpjaunamos lentos rąsto (prieš tai jis gali būti pusmetį ar metus džiovintas). Pradžioje yra vadinamas pirminis pjovimas, o toliau eina antrinis pjovimas pagal matmenis. Galiausiai vyksta frezavimas bei obliavimas. Išfrezuojamasgriovelis vienoje pusėje, tam, kad kita lenta galėtų įlįsti. Nuobliavus, išfrezavus šlifuojama, ir tada jau gali būti vežama parduoti.