Namų apsaugos priemonės yra skirstomos į mechanines bei elektronines. Prie mechaninių apsaugos priemonių yra priskiriami langai, durys, grotos, tvoros ir panašiai. Žinoma pasirūpinti, kad mechaninės apsaugos priemonės būtų patikimos ir kokybiškos yra būtina. Tačiau jos negarantuoja, kad jūsų namai bus apsaugoti nuo įsibrovimo. Paprastai šios priemonės yra per maža kliūtis, kad sulaikytų įsilaužėlius. Tam, kad būtumėte tikri, kad jūsų namai yra tinkamai apsaugoti, vertėtų įsirengti elektronines apsaugos priemones.
Elektroninės apsaugos priemonės yra pats efektyviausias būdas kovoti su įsibrovėliais. Apsaugos sistemos yra naudojamos žmonių ir turto saugumui užtikrinti. Apsaugos sistemos dar vadinamos apsauginėmis signalizacijos sistemomis arba tiesiog signalizacija. Daugeliui atrodo, kad įsirengti apsaugos sistemą yra labai brangu. Tačiau pagalvokite apie tai, kad tai tik vienkartinė investicija, kuri tarnaus gana ilgai, o jus galėsite užtikrinti savo namų saugumą.
Apsaugos sistemos asortimentas yra išties platus, todėl atrasti tinkamą variantą gali kiekvienas. Paprastai apsaugos sistemos yra planuojamos individualiai, remiantis kiekvieno kliento poreikiais. Pačia apsaugos sistemą įprastai sudaro 3 dalys t.y. centralė, davikliai bei barjerai. Centralė yra pagrindinis prietaisas, apdorojantis gaunamus daviklio signalus, įjungiantis sirenas ar kitus signalizatorius bei siunčiantis pranešimus dėl galimo įsibrovimo. Davikliai būna įvairių rūšių, pagrindiniai yra šie: judesio, stiklo dūžio ir magnetiniai. Šie davikliai fiksuoja savo zonoje esančių objektų judesius ir garsą, bei generuoja elektrinį signalą. Barjerai paprastai yra skirstomi į mikrobanginius ir infraraudonuosius. Jie saugo pasirinkto objekto parametrus, į kuriuos patekus pašaliniams asmenims, pakinta į imtuvą patenkančios bangos, tokiu atveju yra įjungiami signalizatoriai.
Centralės siųsti pranešimą apie galimą įsibrovimą gali įvairiais būdais. Pirmiausia saugoti galima tik signalizacijos sirena ar kitu signalizatoriumi ir tikėtis, kad jis atbaidys įsibrovėlį. Antras būdas yra saugoti naudojant signalizacija su informavimo sistema, kuri pavojaus metu perduoda informaciją pačiam vartotojui pasirinktu būdu: GSM ryšiu, GPRS ryšiu, atskira linija, laidine telefono linija, Radijo ryšiu, interneto tinklo laidiniu ryšiu ir panašiai. Trečias būdas yra signalizaciją prijungti prie saugos tarnybos, kuri įsilaužimo atveju nuvyks į saugomą vietą.
Tačiau kaip bebūtų gaila jokia apsaugos sistema šimtų procentu neužtikrina, kad jūsų turtas bus apsaugotas. Todėl išties protinga būtų pasinaudoti nekilnojamojo turto draudimu. Namo draudimas atlygina vagystės, turto sugadinimo, teroristinių išpuolių ir kitus nuostolius. Svarbu paminėti, kad namo draudimas atlygina nuostolius gaisro, sprogimo, žaibo ir kitų stichinių nelaimių sukeltą žalą. Tad, kaip ir apsaugos sistemos namo draudimas padeda užtikrinti namų ir juose esančio turto saugumą, o įvykus nelaimei atlygina žalą, tad draudimo paslaugomis pasinaudoti išties verta.